
Korona virus i ovu godinu polako ali sigurno pokorava. Iako su očekivanja za ovu godinu bila velika, nažalost, ovo perioda što je prošlo ne pokazuje tako.
Vakcinacija stanovništva je počela uveliko u mnogim državama, ali još uvijek nije stvorena vakcina za koju se sa sigurnošću može reći da je sigurna u borbi protiv korona virusa i da poslije nje se ne može zaraziti.
U posljednje vrijeme postoje razne dileme oko toga ko se može zaraziti i ko je najpodložniji zarazama, te je na tu temu nedavno na RTS-u gostovala direktorica KBC Bežanijska kosa, doktorica Marija Zdravković.
Ona je na svima razuman način objasnila situaciju sa korona virusom, te navela da prema istraživanjima i statistici, krvna grupa A je najpodložnija za oboljevanje. Također dodala je i da nulta krvna grupa ima najmanje šanse za zarazu korona virusom.
Da li vi znate koja ste krvna grupa? Ako znate, da li možete potvrditi ovo istraživanje?