
Veljko Belivuk poznatiji kao Velja Nevolja se posljednjih par mjeseci našao u centru pažnje javnosti nakon što je uhapšen, a osumnjičen je da je zajedno sa svojim ljudima ubio najmanje 13 osoba koje su prethodno reketirali. U vezi sa njim, pronađene su tri vikendice koje su služile kao štek za drogu i oružje.
Velja se sada nalazi u pritvoru, a policijske ekipe vrše pretrese i uviđaje na pomenutim vikendicama.
Na vikendici su pronađene mašine za mljevenje mesa, i bačve sa kiselinama za koje se sumnja da su topili ljude u njih. Prije par dana, policija je pronašla ženski sako, kao i krvavi šal Crvene Zvezde. Osim toga, pronađena su gumene čizme i gumena odijela.
Pored svega toga, pronađeni su veliki čekići, koji su služili za drobljenje lubanje i krupnijih kostiju, a potom su te izdrobljene kosti zakopavali ispod vanjskog wc-a.